7.9.2017 Luentoiltama: Lantiopohjan lihakset, faskiamanipulaatio+PILATES

Vaasan Läänin kätilöyhdistys järjestää 7.9.2017 klo 18 Rakennus K. Karhun tiloissa teollisuusalueella (Tuottajantie 20, Seinäjoki) mielenkiintoisen luentoiltaman: Fysioterapeutti YAMK, pilatesohjaaja Katja Leppämäki tulee kertomaan meille LANTIOPOHJAN LIHAKSISTA ja FASKIAMANIPULAATIOSTA/ARPIKUDOSKÄSITTELYSTÄ (mm.sektioarvet). Tilaisuuden loppuun on luvassa vetreyttävä niska-hartiaseudun PILATEStuokio. Luento on jälleen kaikille avoin ikään, sukupuoleen ja ammattiin katsomatta. Ilmoittautumiset yhdistyksemme www-sivujen kautta yhteydenottolomakkeella tai Facebookissa. Lippuhinta 7e yhdistyksen jäsenille, muille 10e (sisältäen kaffia ja kyytipoikaa, ilmoitathan allergiat etukäteen). Maksu käteisellä paikanpäällä.

 

 

Sydämellisesti TERVETULOA!